inregistrare     uitat parola
  utilizator:
   parola:

Pot fi membri ai Colegiului Inaltilor Functionari Publici
persoane numite in una dintre urmatoarele functii publice:
Prefect, Subprefect,
Secretar general din ministere sau organe de specialitate
ale administratiei publice centrale,
Secretar general adjunct din ministere sau organe de specialitate
ale administratiei publice centrale,
Inspector Guvernamental

Ultima actualizare - 12-03-2013 :

Ședința Consiliului Director al Colegiului Înalților Funcționari Publici Snagov, 06 – 07.03.2013... Dezvoltarea performanţelor inspectorilor guvernamentali în realizarea programului de guvernare... Untitled Document   Președintele Colegiului Înalților Funcționari publici, D-l Ioan Ghica, în temeiul prevederilor art. 25 din Statutul Colegiului, a convocat Consiliul Director într-o ședință de lucru în care a fost dezbazbătută o temă deosebit de importantă și actuală: „Dezvoltarea performanţelor inspectorilor... mai mult

Ultimul subiect pe Forum
postat in data de 23-04-2014 :

Adunarea Generala a membrilor Colegiului Inaltilor Functionari Publici - programata 25.04.2014 - in jud Harghita... Dragi colegi,Deoarece drumul de acces catre Statiunea Lepsa este impracticabil datorita ploilor si lucrarilor nefinalizate,  Adunarea Generala a membrilor Colegiului Inaltilor Functionari Publici va avea loc vineri, 25.04.2014, ora 16, la Cabana Istvan din satul Borzont, com... mai mult

Comentariu recent - 04-09-2012 :

...test... mai mult

Adrese utile:

Preşedenţia României

Guvernul României

Secretariatul General al Guvernului

Parlamentul României

Ministerul Administraţiei şi Internelor

Prefecturi din România

Agenţia Naţională a Funcţionarilor Publici

CIFP

Prima pagina: Colegiul Inaltilor Functionari Publici

Colegiul Înalţilor Funcţionari Publici, intitulat în cele ce urmează "Asociaţia", se constituie ca organizaţie profesională, apolitică şi nonprofit, în conformitate cu prevederile art. 40 din Constituţia României, ordonanţa de Guvern nr. 26 din 2000 cu privire la asociaţii şi fundaţii şi decretul nr. 31/1954 privind persoanele fizice şi juridice.
    Asociaţia îşi propune ca scop atât generalizarea experienţei pozitive în managementul conducerii şi monitorizării implementării reformei în administraţia publică, cât şi promovarea intereselor profesionale, sociale şi economice ale înalţilor funcţionari publici.
    Pentru atingerea scopului arătat mai sus, Asociaţia îşi propune întâlniri cu reprezentanţi ai clasei politice şi ai societăţii civile, având drept finalitate promovarea şi eficientizarea activităţii înalţilor funcţionari publici.
    Asociaţia apară drepturile membrilor săi, ce decurg din legislaţia muncii, statutele funcţionarilor publici, precum şi din acordurile privind raporturile de serviciu ale funcţionarilor publici, în faţa instanţelor judecătoreşti, organelor de jurisdicţie, a altor instituţii sau autorităţi ale statului, prin apărători proprii sau aleşi. În exercitarea atribuţiilor prevăzute anterior, Asociaţia are dreptul de a întreprinde orice acţiune prevăzută, de lege, inclusiv de a formula acţiune în justiţie în numele membrilor săi, fără a avea nevoie de un mandat expres din partea celor în cauză. (extras din Statutul Colegiului Inaltilor Functionari Publici)

Forum de Discutii

Subiectele pe care le vom aborda in acest site vor fi initiate de membrii colegiului si vor fi racordate in permanenta la evenimentele care marcheaza viata sociala, politica si economica a Romaniei

Evenimente Recente